Nawigacja
Artykuły: Yiquan
Koordynacyjne zdolności motoryczne i trening ideomotoryczny

Koordynacyjne zdolności motoryczne i trening ideomotoryczny - esencja sztuki walki Yiquan


Kultywowanie Qi

Uprawiający sztuki walki mówią wiele o ćwiczeniu qi. Istnieje wiele opinii.


Kultywowanie siły psychicznej

Poniższy tekst stanowi fragment rozdziału poświęconego wolnej walce z książki „Yiquan – Zhongguo xiandai shizhan quanfa” („Yiquan – nowoczesna chińska metoda praktycznej walki wręcz”), autorstwa mistrza Yao Zongxun (1917 – 1985), spadkobiercy mistrza Wang Xiangzhai (1885-1963), który w latach 20. XX wieku zapoczątkował rozwój systemu yiquan.


Nowoczesne Kung Fu

Yiquan jest stosunkowo nowym systemem, który wykształcił się w XX wieku. W treningu podstawowym główny nacisk kładzie się na doskonalenie percepcji ciała, ruchu, siły, energii, co uważane jest za podstawę umiejętności skutecznego posługiwania się ciałem. Zajęcia Yiquan w naszej Akademii odbywają się według metody i programu szkolenia mistrza Yao Chengguang.


O Yi - Świadome ćwiczenie

O Yi - wykorzystaniu świadomości w treningu


Obracanie stopy

Wiele osób pyta, dlaczego w niektórych szkołach yiquan podczas uderzania pięścią ćwiczacy unoszą piętę i obracają stopę, a w innych nie. Który sposób jest prawidłowy, a który błędny?


Program szkolenia

Szczegółowy program szkolenia


Rozumienie ludzkiego ciała

Rozumienie ludzkiego ciała. Główne zasady funkcjonowania człowieka z punktu widzenia yiquan oraz innych metod pracy z ciałem.


Trening Yiquan w Pekinie 2017

Trening Yiquan w Pekinie 2017


Yiquan, Taiki-ken i... Karate Kyokushin

Odnotowania godny jest wpływ taiki-ken na karate kyokushin. Masutatsu Oyama wysoko oceniał Sawai'a i często korzystał z jego konsultacji.