Biorąc pod uwagę potrzeby osób, które nie mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach, uruchamiamy obecnie opcję szkoleń online, w połączeniu oczywiście z dodatkowym udziałem w zajęciach, warsztatach i obozach umożliwiających naukę w kontakcie bezpośrednim.

Wewnętrzne sztuki walki, takie jak Yiquan i Taijiquan, są formami ćwiczeń, których nauka nie jest łatwa i wymaga długotrwałego bezpośredniego ćwiczenia pod okiem instruktora i z partnerami o możliwie wysokim poziomie umiejętności. Dlatego nie próbujemy prowadzić internetowych szkoleń w tym zakresie, chociaż udostępniamy materiały online – nagrane wideo i transmisje internetowe, jako dodatkową formę pomocy w nauce, osobom które uczestniczą w naszych zajęciach, warsztatach i obozach szkoleniowych. Część z tych materiałów, obejmującą absolutne podstawy udostępniamy także innym osobom, bardziej jednak jako materiał poglądowy przed rozpoczęciem właściwej nauki, niż jako materiały stricte szkoleniowe. Możecie zapoznać się z nimi tutaj:

Podstawy Yiquan w wersji prozdrowotnej (Qigong Naturalny)

Podstawy stylu Wu Taijiquan

Natomiast z myślą o osobach, dla których regularne uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, czy obozach jest wyjątkowo trudne, zdecydowaliśmy się uruchomić cykl kursów online prostszych form ćwiczeń, będą to różne układy chińskich form dla zdrowia i dobrego samopoczucia w wersjach, które zostały w Chinach zweryfikowane i oficjalnie zaaprobowane do szerokiej popularyzacji, i propagowane są przez Chińskie Stowarzyszenie Qigongu Prozdrowotnego.

Obecnie dostępne są już 2 kursy, z których pierwszy – Baduanjin – Osiem Kawałków Brokatu jest bezpłatny! Tę bardzo prostą formę Qigong można traktować jako pierwszy krok w nauce. Wkrótce do tego kursu dołączymy moduł obejmujący specjalną formę rozgrzewkową.

Dla zainteresowanych kontynuacją nauki mamy kurs formy Qigong o nazwie Mawangdui DaoyinshuSztuka Daoyin z Mawangdui.

Wkrótce gotowy będzie także kurs Wuqinxi – Zabawy Pięciu Zwierząt.

Do wszystkich kursów będą dodawane dodatkowe materiały wideo, teksty i grafiki, wyjaśniające dokładniej kwestie, które poruszane będą podczas konsultacji indywidualnych i zajęć grupowych. Dostęp do tych materiałów udzielany jest bez ograniczeń czasowych. Odbywać się będą także transmisje na żywo, które również będą nagrywane. W Warszawie regularnie odbywać się będą plenerowe spotkania z naszym instruktorem – lekcje w kontakcie bezpośrednim, bezpłatne dla uczestników kursu online. Sporadycznie takie spotkania mogą się odbywać w innych miastach.

Dodatkowo możliwy jest udział w oddzielnie płatnych konsultacjach online i bezpośrednich oraz płatnych warsztatach i obozach szkoleniowych.

Tworzone będą lokalne Fankluby Studia Qigong, by uczestnicy szkoleń mieszkający w tej samej miejscowości mogli się spotykać np. w parku, by wspólnie poćwiczyć.

Zaawansowani w minimum trzech formach Qigongu Prozdrowotnego będą mogli uzyskać dyplomy instruktorskie.

Więcej informacji o naszych kursach Qigong znajdziecie na stronie:

STUDIO QIGONG ONLINE