Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Zapraszamy na zajęcia

Obrazy: yiquanmain.jpg

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

Obrazy: zhai1.jpg

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

Obrazy: wyf.jpg

UZDRAWIAJĄCY QIGONG

Yangshengzhuang, to niezwykła metoda opracowana w latach 50. XX wieku jako uzupełniająca forma terapii w chińskich szpitalach. Dziś uprawiana przez szerokie rzesze zwykłych ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie. Zawiera ćwiczenia statyczne i ruchowe.

Czytaj więcej...   


Relacje i nowości    
Szkolenie w Mieście Tai Chi
Seminarium Yiquan w Lubartowie

Konferencja Tai Chi

W czerwcu w Guangfu - słynnym "Mieście Tai Chi" w prowincji Hebei w Chinach odbyło się szkolenie stylu Wu (Hao) Tai Chi. Obejmowało ono pogłębienie podstaw oraz naukę nowego materiału. Zajęcia prowadził mistrz Zhao Xiaoqing, jeden z najlepszych uczniów mistrza Zhai Weichuan.

Dodane 28 czerwca 2017

W Lubartowie odbylo się kolejne weekendowe szkolenie Yiquan. Uczestnicy poznawali różne metody szkoleniowe zawarte w programie podstawowym, tym razem koncentrując się na ćwiczeniach typu tui shou, w tym wykorzystaniu emisji siły w tui sho oraz kontrowaniu emisji siły.

Dodane 30 maja 2017  

W maju w Shijiazhuang w prowincji Hebei w Chinach odbył się ogólnochiński zlot adeptów stylu Wu Tai Chi, ćwiczących według przekazu mistrza Zhai Weichuan. Odbyły się wykłady i pokazy. Omawiano perspektywy popularyzacji stylu Wu. Mistrz Zhai udzielał korekt uczestnikom pokazów.

Dodane 30 maja 2017