Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Wiosenne zapisy

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

KLASYCZNE NEIJIA

Xingyi i Bagua, to obok Tai Chi, systemy zaliczane do tak zwanej "wewnętrznej rodziny". Xingyi preferuje ruchy gwałtowne, prostoliniowe, Bagua stawia na okrężność i różnorodne zmiany w przemieszczaniu się. Dawniej elitarne sztuki walki, dzisiaj mogą być także interesującą formą rekreacji.

Czytaj więcej...   

STAROŻYTNY QIGONG

Wu Qin Xi to jedna z najstarszych form Qigong, której stworzenie przypisuje się słynnemu lekarzowi Hua Tuo, który żył na przełomie II i III wieku naszej ery, u schyłku dynastii Han. Ćwiczenia naśladują ruchy tygrysa, jelenia, niedźwiedzia, małpy i żurawia. Wykonanie jest powolne, płynne. Ćwiczenia angażują kręgosłup i rozciągają całe ciało.

Czytaj więcej...   

Relacje i nowości    
Obrazy: grupa2.jpg Seminarium Wu Tai Chi w firmie Geely Seminarium Yiquan w Lubartowie

W styczniu 2017 odbyło się w Warszawie intensywne szkolenie Yiquan. Przybyli uczestnicy z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wyszkowa, a także z Białorusi, Finlandii, Niemiec, Węgier i USA. Odbywały się zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dodane 30 stycznia 2017

W grudniu 2016 mistrz Zhai Shizong (syn mistrza Zhai Weichuan) poprowadził szkolenie stylu Wu (Hao) Tai Chi w siedzibie firmy Geely - jednej z największych firm motoryzacyjnych w Chinach, nauczając krótkiej formy złożonej z 13 sekwencji.

Dodane 5 stycznia 2017

17 grudnia w Lubartowie odbyło się kolejne seminarium Yiquan. Uczestnicy ćwiczyli w dwóch grupach, w których ćwiczono elementy pierwszej lub drugiej sekcji programu szkolenia. Ćwiczono zhan zhuang, shi li, fa li, także z zastosowaniem w tui shou.

Dodane 21 grudnia 2016