Atrakcyjne formy rekreacji do wyboru!
Zapraszamy na zajęcia

Yiquan

NOWOCZESNE KUNG FU

W chińskiej sztuce walki Yiquan (Mindboxing) nacisk kładzie się na trening ideomotoryczny oraz doskonalenie koordynacyjnych zdolności motorycznych. Dla chcących ćwiczyć rekreacyjnie, ale także dla zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki i samoobrony. Również doskonałe uzupełnienie treningów sportowych.

Czytaj więcej...   

Wu Tai Chi

TRADYCYJNE TAI CHI

W okresie cesarskim styl Wu (Hao) Tai Chi rozwijany był w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią. Ćwiczenia prozdrowotne i subtelna sztuka walki.

Czytaj więcej...   

Wu Qin Xi

STAROŻYTNY QIGONG

Wu Qin Xi - Zabawy Pięciu Zwierząt, to jedna z najstarszych chińskich form ćwiczeń, której stworzenie przypisuje się słynnemu lekarzowi Hua Tuo, który żył na przełomie II i III wieku naszej ery. Anagażowany jest umysł. Ciało poddawane jest łagodnemu rozciąganiu. Sposób ćwiczenia podobny jest do Tai Chi.

Czytaj więcej...   


Relacje i nowości    
Letnie szkolenie Yiquan
Szkolenie Yiquan w Pekinie

Szkolenie w Mieście Tai Chi

W Warszawie odbył się cykl letnich szkoleń Yiquan, w którym udział wzięli adepci z Polski, Białorusi, Ukrainy, Finlandii, Szwecji, Austrii, Holandii i Węgier. Przerabiali oni materiał różnych poziomów zaawansowania. W trzecim tygodniu skupiliśmy się głównie na treningu tui shou.

Dodane 7 sierpnia 2017

W Pekinie, w słynnej szkole Zongxun Wuguan mistrza Yao Chengguang odbyło się specjalne  intensywne szkolenie Yiquan, w którym udział wzięli adepci Akademii Yiquan z Polski, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Kolejne tego typu szkolenie odbędzie się w czerwcu 2018 roku.

Dodane 5 lipca 2017 

W czerwcu w Guangfu - sławnym "Mieście Tai Chi" w prowincji Hebei w Chinach odbyło się szkolenie stylu Wu (Hao) Tai Chi. Obejmowało ono pogłębienie podstaw oraz naukę nowego materiału. Zajęcia prowadził mistrz Zhao Xiaoqing, jeden z najlepszych uczniów mistrza Zhai Weichuan.

Dodane 28 czerwca 2017